Zpravodaj - září 2007

Vážení přátelé, zákazníci,

v nadcházejícím prodlouženém víkendu bude sdružením CZ.NIC uveden do provozu nový systém pro správu domén .cz, díky kterému dochází ke zlevnění českých domén a také k zpřehlednění jejich správy.

V tomto zpravodaji se dozvíte informace související s novým systémem.

S přáním příjemného dne
regZone!cz

Sleva domén CZ od 27. 9. 2007

Začátkem září naše společnost oznámila nové ceny domén pro naše zákazníky.
Novou doménu bude nyní možné získat o více než 50% levněji než dnes za skvělých 240 Kč, roční obnovovací poplatek domény CZ byl zlevněn o 100 Kč až 200 Kč podle počtu administrovaných domén.

více na www.regzone.cz

Přechod na nový systém domén CZ

Dne 28. září 2007, v 0:01 hodin bude stávající systém vypnut a budou zahájeny kroky pro zajištění přechodu na nový systém. Během celého prodlouženého víkendu nebude možné registrovat nové domény a provádět jakékoliv doménové úpravy.

Spuštění nového systému je plánováno na 1. října 2007 v 10:00 hodin. Odstávka registračního systému nijak neovlivní provoz českého internetového prostoru.

Informace k novému systému

Sdružení CZ.NIC, správce české domény, poskytuje velmi zajímavé informace o novém systému na svých stránkách migrace.nic.cz.

Nový systém zásadně přepracovává údaje o vlastníkovi, administrativním kontaktu a DNS. U kontaktů již nebude nutné vyplňovat datum narození, bude možné některé položky skrývat před zobrazováním na WHOIS. Pro změnu registrátora bylo zavedeno Autorizační heslo CZ.NIC, většina operací bude dostupná pomocí formulářů on-line.

V krátkosti...

Spravujeme více než 40.000 domén CZ

Společnost ZONER software, registrátor domén CZ, dosáhla začátkem září hranice 40.000 registrovaných domén s koncovkou CZ. Společně s doménami EU, SK, COM a dalšími tak nyní pro naše zákazníky administruje téměř 60.000 domén.
Děkujeme všem našim zákazníkům za důvěru v naše služby!

Registrace domén JP, SG, HK a VN

Zahájili jsme registraci nových asijských domén. Objednat si tak můžete doménu .jp (Japonsko), doménu .sg (Singapur), doménu .hk (Hong Kong) a doménu .vn (Vietnam). Více info...

Zajímavosti...

Jmenuje se FRED

Nový systém správy domén se jmenuje FRED (Free Registry for ENUM and Domains) a byl v průběhu minulého roku vyvinut zaměstnanci sdružení CZ.NIC. Systém se již dnes používá pro správu českých ENUM domén.

Sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.

CZ.NIC, z. s. p. o.(www.nic.cz), je zájmové sdružení právnických osob, založené roku 1998 patnácti právnickými osobami – předními poskytovateli internetových služeb. V současné době má 52 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen, zabezpečení provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravujícího evropskou doménu EU.