Domain and Domain Registration

Navigation: skip navigation

Nové domény CZ s DNSSEC

(Brno, 1. 8. 2011) Zavádíme automatické zabezpečení nových domén CZ pomocí služby DNSSEC. Jedná se zjednodušeně o službu, která zabraňuje potencionálnímu útočníkovi podvrhnout uživateli adresu webových stránek.
DNSSEC mohou také využívat zákazníci zdarma pro již registrované domény CZ!

Nové registrace domén CZ s DNS záznamy společnosti ZONER software jsou automaticky přednastaveny se zabezpečením pomocí DNSSEC již během objednávkového procesu. Samozřejmostí je, že zákazník si může podepsání DNS záznamů u domény zrušit.

Jak DNSSEC využít pro svoji registrovanou doménu CZ?

V Centru administrace pod položkou MENU - Správa DNS se nachází nová nabídka "Podepisování zón DNSSEC". Pomocí jednoduchého filtru a zvolení domény je možné provést neprodleně podepsání. Rozšíření informací o podepsání poté proběhne na internetu v několika desítkách minut.

Podepsat je možné prozatím pouze domény CZ. Domény musí mít nastaveny DNS servery společnosti ZONER software.

Podepsání domény pomocí DNSSEC - videotutoriál

Shlédněte náš krátký videotutoriál o nastavení podepsání domény pomocí DNSSEC.

Naše videotutoriály je možné také přehrát na stránkách kanálu www.youtube.com/user/zonervideo

Co je to DNSSEC?

DNSSEC (zkratka pro Domain Name System Security Extensions) je v informatice sada IETF specifikací, které umožňují zabezpečit informace poskytované DNS systémem v IP sítích (tj. na Internetu). Jedná se o rozšíření, která klientům DNS (resolvery) umožňuje ověření původu dat, jejich integrity. Nezajišťuje však zašifrování (utajení) přenášených dat a nezaručuje jejich dostupnost. Zdroj WIKI.

Sdružení CZ.NIC, správce domény CZ, patří mezi přední inovátory při nasazování DNSSEC. Na stránkách www.dnssec.cz publikuje velké množství informací o službě DNSSECu. Pokud se chcete o problematice dozvědět více, doporučujeme návštěvu těchto stránek.


Website

CMS, photo gallery,
e-mail,
with every domain.

Free with domain