Domain and Domain Registration

Navigation: skip navigation

Zásadní změny v registraci a správě SK domén

(Brno, 18. 09. 2017) Začátkem září 2017 spustil správce SK domény SK-NIC, a. s., nový registrační systém. Spolu s ním došlo i k zavedení nových pravidel pro registraci a správu domény. Podívejte se na přehled těch nejzásadnějších změn. Chystané novinky přinesou očekávaná vylepšení jak pro registrátory, tak pro držitele domén.

Konec zbytečného papírování a nástup online komunikace

Výraznou změnou pro držitele domén .sk je odstranění zbytečné administrativy ve formě povinného vytváření rámcových smluv mezi správcem registru a klientem. Veškeré procesy se výrazně zjednoduší, protože budou probíhat elektronicky. Nově si tak doménu zaregistrujete snadno a bez nutnosti další administrativy. Mimoto se elektronizace týká i dalších úkonů spojených s doménou, jako jsou například změna údajů držitele domény, změna registrátora apod. Nyní vše zvládnete online.

Registrace SK domény i pro neslovenské subjekty

Zásadní novinkou je především možnost registrace slovenské domény i zahraničními subjekty. Doposud bylo možné registrovat SK doménu jen subjekty, které měly sídlo na Slovensku. Nyní může být držitelem domény fyzická i právnická osoba, která má platnou doručovací adresu v Evropském hospodářském prostoru.

SK doménu si zaregistrujete na 1-10 let

Doteď šlo doménu zaregistrovat pouze na jeden rok a prodloužit jste si ji mohli až v posledním měsíci před expirací. Nově si SK doménu budete moci zaregistrovat až na 10 let a její prodlužování bude možné po celou dobu období registrace.

Převod SK domény pomocí AUTH-ID

Jednodušší bude i převod domény SK, který proběhne elektronicky pomocí AUTH-ID. Díky této změně je zrušen administrativní poplatek za převod domény k novému registrátorovi. Nově při převodu domény zaplatíte jen poplatek za prodloužení domény na další rok.

Více informací o dalších novinkách se dozvíte na stránkách: zmeny.sk-nic.sk

TIP pro vlastníky SK domény

Pokud jste vlastníkem SK domény, kterou máte registrovanou v zastoupení, je nutné změnit údaje o držiteli domény. Nově by v registru měly být uvedeny vaše údaje jako držitele domény.

Máte zaregistrovanou SK doménu, která je v naší správě? Kontaktujte nás na: admin@zoner.cz

Zaregistrujte si novou SK doménu nebo ji převeďte k nám. Právě teď si ji zaregistrujete za skvělých 249 Kč bez DPH.


Website

CMS, photo gallery,
e-mail,
with every domain.

Free with domain