Domain and Domain Registration

Navigation: skip navigation

Upozornění na podvodné nabídky registrace domén

Sdružení CZ.NIC, které spravuje českou národní CZ doménu vydalo na blogu opětovné upozornění na telefonáty s nabídkami prodeje domén.

Operátoři těchto společností telefonicky kontaktují držitele již registrovaných doménových jmen .cz a upozorňují je na možnost registrace domény totožného znění s jinou koncovkou, kde je „prozatím“ volná.

Důvodem je to, že se údajně snaží zajistit práva tohoto držitele, protože o „jeho“ doménu s jinou koncovkou (.net, .info, .mobi, .org…) buď projevil již zájem někdo jiný a oni mu chtějí pomoci a ochránit ho před možným sporem, případně ho upozornit, že domény jsou v jiné TLD ještě volné a udělá moc dobře, pokud si je zaregistruje pro sebe co nejdříve, aby tak neučinil někdo jiný.

Cena za tuto péči je stejně „zajímavá“ jako služba samotná a pohybuje se okolo 4.000 Kč za registraci jednoho doménového jména. zdroj: blog.nic.cz

Mějte se tedy na pozoru před těmito telefonáty. CZ.NIC aktivně oslovuje zákazníky pouze v případě blížícího se zrušení registrace CZ domény. Navíc poskytne vždy kontakt na aktuálního registrátora vaší domény. Nikdy vám nebude nabízet registrace jiných domén.


Website

CMS, photo gallery,
e-mail,
with every domain.

Free with domain