Domain and Domain Registration

Navigation: skip navigation

EURid používá systém APEWS

(Brno, 01. 07. 2020) EURid zavedl u domén .eu a jejich IDN variant systém, který kontroluje, zda dané domény nejsou registrovány za nějakým "nekalým" účelem. Systém predikce a včasného varování před zneužitím (APEWS) je inovativní a oceněná metodika založená na vyhodnocení vzorů registrací doménových jmen. Předpovídá, zda může být doménové jméno potenciálně využito zneužívajícím způsobem.

Jak to funguje?

Pokud systém identifikuje registrované doménové jméno jako potenciálně spojené se zneužitím, je jeho delegování v zóně .eu zpožděno a jeho stav ve webovém WHOIS ukazuje „Server Hold“.
Doménové jméno je zaregistrováno. Nicméně jakákoli služba s ní spojená (například web, e-mail nebo jiná služba) nebude fungovat, dokud nebude dokončen náš ověřovací postup. EURid ručně zkontroluje všechna doménová jména, jejichž delegace je zpožděna v důsledku systému APEWS.
Žádáme držitele doménového jména, aby spolupracoval s EURidem a potvrdil své registrační údaje a předložil důkaz o své totožnosti.
Proces kontroly může vést k delegování doménového jména v zóně .eu nebo k jeho pozastavení. Pokud bude doménové jméno pozastaveno a následně smazáno, bude následně k dispozici pro novou registraci.

Kde se dozvím více informací?

Pro více informací navštivte přímo stránky registru EURid, kde jsou k dispozici podrobnější informace a též například seznam výrazů, které pokud jsou součástí registrovaného jména vždy vyvolají nutnost kontroly. Toto souvisí s právě probíhají epidemií koronaviru, a s tím, že s touto tématikou je tendence větších počtů registrací jmen, které pak slouží pro pochybné webové projekty.


Website

CMS, photo gallery,
e-mail,
with every domain.

Free with domain