Domain and Domain Registration

Navigation: skip navigation

Nový Chrome 68 upozorňuje na weby bez HTTPS

Nově vydaný Chrome 68 upozorňuje na weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno vedle adresního řádku. Další prohlížeče ho budou brzy následovat. Nedovolte, aby kvůli nezabezpečení z vašeho webu odcházeli návštěvníci. Pomůžeme vám tento problém snadno a rychle vyřešit.

Co se stane?

Prohlížeč Chrome začne nově označovat všechny weby bez certifikátu výrazným upozorněním „NEZABEZPEČENO“ hned vedle názvu vaší adresy.

Jak v prohlížeči vypadá web bez https dnes:

Chrome 68

Jak bude v prohlížeči vypadat web bez https po 24. 7.:

Chrome 68

Hlavním problémem nezabezpečeného protokolu HTTP je fakt, že všechna posílaná data mezi uživatelem a serverem jsou v čitelné podobě. Odposlech takových dat nebo jejich případná změna jsou jednoduše proveditelné úkony (viz článek Ukrást přihlašovací údaje je díky HTTP snadné). Vzhledem k těmto rizikům je upozornění prohlížeče oprávněné a zabezpečení opravdu nutné.

Možná uvažujete nad tím, že ne všechny stránky pracují s citlivými údaji, proto šifrování nepotřebují. Tato myšlenka selektivního zabezpečení není správná. Certifikát nechrání jen samotné citlivé údaje, ale zaručuje pravost obsahu webu a identifikuje jeho provozovatele.

Získejte více informací

Jaké je řešení?

Všem našim zákazníkům důrazně doporučujeme zabezpečení webu certifikátem, tedy provoz na HTTPS, u všech svých webů a předejít tak problémům spojeným s touto aktualizací.

Jak by měl vypadat správně zabezpečený web s https:

Chrome 68

Po nasazení SSL/TLS certifikátu na web získáte nejen zabezpečení přenášených dat, ale také možnost využít provoz s novým protokolem HTTP/2. Jedná se o nástupce dnes již archaického protokolu HTTP. HTTP/2 několikanásobně zrychluje načítání webových stránek. Pro jeho použití je však nutný certifikát, což je dalším silný argument pro jeho pořízení.

Získejte více informací

Certifikát zdarma pro zákazníky RegZone.cz

Jak ho získáte? Certifikát od nás dostanete bezplatně ke každé doméně, která je vedena u ZONERu a běží na našich DNS serverech. Limity omezení vystavení certifikátu nemáme, takže můžete mít domén s certifikátem Basic DV, kolik budete chtít.

Pokud u nás máte i hosting, nainstaluje si certifikát za pár kliknutí v naší zákaznické administraci. V případě, že máte vlastní server, můžete si certifikát stáhnout s privátním klíčem a začít ho používat i na svém serveru. Návod, jak na to, pro vás máme zde.

Tyto základní certifikáty zdarma doporučujeme pro malé a osobní weby, kde uspokojí základní potřebu po HTTPS. Tyto certifikáty nicméně neumožňují autentizaci, proto pro větší projekty doporučujeme důvěryhodnější certifikáty , které koupíte na SSLmarket.cz.

Pro zabezpečení webu si vyberte SSLmarket

Pro zabezpečení vašeho webu si vyberte SSLmarket.cz. Jsme největší prodejce SSL/TLS certifikátů ve střední Evropě. Máme nejodbornější zákaznickou podporu, která vám pomůže jak s výběrem vhodného certifikátu, tak se samotným přechodem na HTTPS.

Kompletní informace o řešení problému s Chrome 68 naleznete na stránce Zabezpečte si váš web, nebo bude nedůvěryhodný! Stále si nevíte rady? Zeptejte se nás jak vyřešit problém s nezabezpečeným webem. Pomůžeme zachránit a zabezpečit i ten váš.


Website

CMS, photo gallery,
e-mail,
with every domain.

Free with domain